Politechnika Rzeszowska im. Ignacego Łukasiewicza - Centralny System UwierzytelnianiaNie pamiętam hasła | Nie jesteś zalogowany | zaloguj się
ostatnia migracja danych: 17 minut temu
usosweb_status_ok
ostatnia modyfikacja tego dokumentu: 8 dni temu

Migracja danych (synchronizacja pomiędzy systemem USOSweb a dziekanatami) przeprowadzana jest codziennie o godz. 6:00 i 17:00. Proces ten trwa ok 10 min. - w tym czasie serwis jest zamknięty.

Komunikat Nr 9/2022
Rektora Politechniki Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza
z dnia 29 marca 2022 r.

w sprawie podstawowych zasad bezpieczeństwa na terenie Uczelni w związku z obowiązującym stanem epidemii wywołanej zakażeniami wirusem SARS-CoV-2

Treść komunikatu: https://usos.prz.edu.pl/komunikat_9_2022_ogolne_zasady_bezpieczenstwa_COVID.pdf

Świadczenia dla studentów/doktorantów - semestr letni 2021/2022

Terminy składania wniosków o przyznanie stypendium socjalnego, stypendium socjalnego w zwiększonej wysokości, stypendium dla osób niepełnosprawnych, zapomogi na semestr letni w roku akademickim 2021/2022 w miesiącach kwiecień i maj:

Zapomoga dla studentów z Ukrainy

Drodzy Studenci z Ukrainy,

w związku z obecną sytuacją na Ukrainie, informujemy, że wszyscy studenci, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji życiowej mają możliwość ubiegania się o przyznanie zapomogi.

Wniosek o przyznanie zapomogi należy złożyć w Biurze Pomocy Materialnej dla Studentów (budynek J, pokój 101, 102 i 118) po uprzednim wypełnieniu wniosku w wersji elektronicznej w USOSweb (DLA WSZYSTKICH > Wnioski). Do wniosku należy dołączyć załączone oświadczenie (nie są wymagane żadne dodatkowe dokumenty i zaświadczenia).

Oświadczenie o sytuacji rodzinnej

Biuro Pomocy Materialnej dla Studentów

Organizacja kształcenia w semestrze letnim 2021/2022

Zarządzenie Nr 16/2022 Rektora Politechniki Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza z dnia 22 lutego 2022 r.
w sprawie organizacji kształcenia na Politechnice Rzeszowskiej w semestrze letnim roku akademickiego 2021/2022 w celu przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się wirusa SARS-CoV-2

Zarządzenie Nr 17/2022 Rektora Politechniki Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza z dnia 22 lutego 2022 r.
w sprawie postępowania w przypadku objęcia obowiązkową kwarantanną spowodowaną wirusem SARS-CoV-2 nauczycieli akademickich i innych osób prowadzących zajęcia dydaktyczne oraz studentów uczestniczących w zajęciach dydaktycznych na Politechnice Rzeszowskiej

Konto w Microsoft Teams - problem z logowaniem

Na stronie HelpDesk (FAQ \ Studenci \ E-learnig i kształcenie zdalne): https://helpdesk.prz.edu.pl/faq/studenci/e-learnig-i-ksztalcenie-zdalne
dostępne są wskazówki dotyczące aplikacji MS Teams, w tym m.in. zakładania konta, resetowania hasła itp.

Wszystkie czynności są zautomatyzowane, możliwe do samodzielnego przeprowadzenia całodobowo. Warunkiem powodzenia jest postępowanie wg. instrukcji, gdyż procesy te są wieloetapowe.

mLegitymacja dla studentów Politechniki Rzeszowskiej

Studenci Politechniki Rzeszowskiej mogą korzystać z elektronicznej wersji tradycyjnej legitymacji, czyli mLegitymacji. mLegitymacja studencka działa jak tradycyjny dokument, m.in. ułatwi studentom korzystanie z ustawowych zniżek, np. w komunikacji publicznej.

O mLegitymację mogą się ubiegać studenci, którzy: posiadają status aktywnego studenta, posiadają numer PESEL oraz mają ważną legitymację studencką (ELS). Niezbędne jest także zainstalowanie na telefonie aplikacji mObywatel. Zamówienie, przedłużenie ważności oraz unieważnienie mLegitymacji studenckiej jest możliwe za pośrednictwem aplikacji Mobilny USOS lub na stronie DLA STUDENTÓW > mLegitymacja.

Pokazując mLegitymację na ekranie urządzenia mobilnego, można potwierdzić status studenta oraz skorzystać z wszelkich przysługujących ulg i zwolnień. Nie oznacza to jednak, że znika obowiązek posiadania tradycyjnego dokumentu, który nadal jest podstawą do wydania mLegitymacji. Warto podkreślić, że to student decyduje, czy i kiedy zainstaluje mLegitymację, a wszystkie kroki wykonuje samodzielnie bez ingerencji uczelnianej administracji.

Mobilny USOS Politechniki Rzeszowskiej

Zachęcamy studentów i pracowników Politechniki Rzeszowskiej do korzystania z aplikacji Mobilny USOS oferującej przydatne funkcjonalności systemu USOS. Aplikacja jest bezpłatna i możliwa do pobrania za pośrednictwem Google Play lub App Store.

Szczegółowe informacje o aplikacji: DLA WSZYSTKICH > Mobilny USOS.

strona główna Politechniki Rzeszowskiej

Witaj w systemie USOSweb

W przypadku problemów pojawiających się w trakcie użytkowania systemu prosimy o korzystanie z pomocy kontekstowej oznaczonej przez pomoc

W przypadku problemów technicznych związanych z funkcjonowaniem systemu USOSweb prosimy o kontakt z administratorem